0

Рюкзаки, сумки

Рюкзак туристичний VA-85L
Рюкзак туристичний VA-75L
Показано з 1 по 15 із 216 (15 сторінок)
Опис

Екіпірування туриста основа вдалого та захоплюючого походу. Туристичний рюкзак посідає у цьому списку одне з перших місць. Адже за будь-якого походу Вам необхідно переносити масу життєво потрібних для виживання та мінімального комфорту речей (намет, спальник, каремат, термос та ін.)
Ми зупинимося на основних моментах, на які слід звернути увагу при виборі туристичного рюкзака.
Всім відомо, що універсальних рюкзаків не буває, тому перш ніж купити рюкзак туристичний потрібно для початку виходити від його призначення.

Міські рюкзаки, трекінгові рюкзаки, штурмові рюкзаки, велосипедні та лижні рюкзаки – всі мають свої особливості і за назвою зрозуміло їхнє призначення.
Місткість рюкзака вимірюється в літрах і підбирається індивідуально від фізичної підготовки та тривалості походу. Правильно визначити обсяг рюкзака – важливе та відповідальне завдання. Існує умовна таблиця полегшення вибору туристичного рюкзака.
Підліткам 10 – 13 років рекомендується об'єм рюкзака – 40-50 літрів. При виборі місткості рюкзака потрібно врахувати, що при великих розмірах його можна стягнути до середніх, а ось маленький рюкзак доведеться щільно набивати і кріпити речі зовні. Висновок – вибирайте рюкзак із невеликим запасом.
Визначившись з обсягом, необхідно звернути увагу на конструкцію рюкзака. Виділяють три види: станковий, м'який та каркасний. Станкові рюкзаки мають жорстку раму з металу або вуглепластика, на якій знаходиться підвісна система та мішок. Не поширений вид рюкзаків, тому що має досить велику вагу і призначений для перенесення великих вантажів від 20 кг. М'які або анатомічні рюкзаки - не мають жорсткої рами і є мішком з вшитими лямками і додатковими кишенями. Порівняно дешевий, дуже компактний і легкий вид рюкзака, але при неправильному укладанні може завдати незручності в дорозі.

Найзручніші та рекомендовані багатьма туристами каркасні туристичні рюкзаки. Це по суті м'які рюкзаки з вставленими в спинку металевими або пластиковими елементами, які створюють жорсткість конструкції і розподіляють вагу по всій спині. Рамку можна за бажання витягнути і отримати звичайний рюкзак.
Також звертайте увагу на додаткові, але не менш важливі деталі: матеріал, поясний ремінь, лямки рюкзака, грудне стягування, наявність кишень.
Тканини та матеріали, з яких виробляють рюкзаки, повинні мати підвищену зносостійкість і бути стійкими до проникнення вологи. В основному це синтетичні тканини типу Cordura та Oxford. Якісні рюкзаки прошиті подвійною строчкою з капронової нитки.
Особливу увагу треба приділити підвісній системі та підбирати її під себе. Лямки краще зважати на S образні з вшитими анатомічними подушками, що пом'якшують тиск на плечі. Наявність грудної стяжки запобігає сповзанню лямок із плечей туриста.
Поясний ремінь для сучасних туристичних рюкзаків є нормою. Його основне завдання перерозподілити близько 50% навантаження зі спини на стегна. Вантажний пояс повинен мати надійну пряжку, яка не буде розстібатися мимоволі. Також він має бути досить м'яким і широким близько 10 см і перебувати на поясі, а не на стегнах.
Корисними доповненнями є нижній доступ до рюкзака, захисна накидка від дощу, додаткові кишені, місце для питної системи.